בדיקת פוליגרף לעובדיםבשנים האחרונות הולכת ונפוצה התופעה, של מעבידים הדורשים עמידה בבדיקת פוליגרף כתנאי לקבלה לעבודה .
בדיקת קבלה לעבודה היא בדיקה ייחודית אשר נבנית בהתאם לצרכי בעל העסק ובהתאם לדרישות תפקיד העובד. מבחינת המעביד, הבדיקה היא זכותו הלגיטימית להגן על קניינו. למעביד יש אינטרס כלכלי מובהק לבצע מבחן אמינות לעובדיו, במיוחד אם מדובר במשרת אמון - כאשר העובד צפוי להיחשף לסודות מסחריים ולמידע רגיש .

הבדיקה בדר"כ מתבצעת בנקודות הזמן הבאות :

1 .בדיקות פוליגרף קבלה לעבודה / screening
תהליך גיוס העובדים משפיע באופן ישיר על יעילות החברה בטווח הקצר והארוך. ככל שהתהליך יעיל ואמין יותר כך ניתן להבטיח עובדים ישרים וברמה גבוהה העומדים בשורה אחת עם צרכי הארגון ושאיפותיו המקצועיות. לא תמיד ניתן לבצע את ההליך ללא עזרה חיצונית. אחד הכלים החשובים במהלך ביצוע תהליך הגיוס של המועמדים למקום העבודה הוא בדיקת פוליגרף. תוכן השאלות נקבע ע"י מזמין הבדיקה והשאלות ייבנו בהתאם לתפקיד אליו מועמד הנבדק.

2 .בדיקת פוליגרף תקופתית
בדיקת פוליגרף תקופתית מתבצעת כל 4-6 חודשים לערך, בדיקה זו נועדה בעיקר לארגונים וחברות אשר עובדיהם חשופים לכספים, סחורות, מידע רגיש ומסווג. בדיקת הפוליגרף הוכיחה את עצמה ולא פעם ככלי מניעתי הרתעתי בהרתעת עובדים המתכננים לבצע עבירות. ארגונים רבים, בעיקר ארגונים המעסיקים מספר רב של עובדים, אינם באמת יודעים עד כמה העובדים מהימנים, נאמנים ושומרים על נהלי הארגון. עריכת בדיקת פוליגרף תקופתית לעובדי הארגון עשויה לסייע בהתמודדות אם מצב זה. לבדיקה זו קיימות 2 חשיבויות, האחת, איתור וגילוי אירועים חריגים, והשנייה כגורם הרתעה המסייע במניעת אירועים אלה. בדיקת פוליגרף תקופתית תתייחס אך ורק לתקופת עבודתו של העובד בארגון בו נמצא כיום ולא תתייחס לאירועים מהעבר.

3 .בדיקת פוליגרף ספציפית
בדיקת פוליגרף ספציפית היא בדיקה אשר נערכת בעקבות אירוע חריג אשר התרחש בארגון. בדיקת פוליגרף זו יכולה להוביל אותנו אל מבצע העבירה, אדם הקושר קשר לעבירה, או שיתוף פעולה בין עובדים אשר ביצעו את העבירה. או מאידך להוכיח חפותו של האדם החשוד בביצוע העבירה.ליצירת קשר חייגו: 0547891545או השאירו פרטים

אנחנו זמינים לכם בוואטס אפ - 054-7891545

קראו עוד נושאים בתחום

חייג

WhatsApp chat