שאלות נפוצות

1מהי קבילות בדיקת פוליגרף בבתי משפט?
תוצאותיה של בדיקת הפוליגרף בהליכים אזרחיים 1 ) הסכמה מפורשת של שני הצדדים מראש ובכתב על עריכת הבדיקה. 2) התוצאות יהיו חד משמעיות. כאשר מתקיימים שני תנאים אלו רשאי שופט בהליך אזרחי לקבל את תוצאות בדיקת הפוליגרף, בהליך פלילי ניתן לערוך בדיקות פוליגרף בשלבים מוקדמים על מנת לסייע בסינון חשודים, הוכחת חפותם ובמיקוד החקירה.
2 מהי רמת הדיוק של בדיקת הפוליגרף?
כיום, באמצעות מכשיר הפוליגרף החדיש והמתקדם ביותר בעולם רמת הדיוק הינה 99% הצלחה, ונובעת בין היתר מיכולתו של הבודק לבנות מערך שאלות מתאים ולפענח את תוצאות הבדיקה בצורה הטובה ביותר.
3האם ניתן לכפות בדיקה פוליגרף על אדם?
לא!! בדיקת פוליגרף תיערך אך ורק כאשר הנבדק מסכים לכך מרצונו, מראש ובכתב.
4כמה זמן מראש יש להודיע לנבדק על בדיקת פוליגרף?
יש לידע את הנבדק על ביצוע הבדיקה, על נושא הבדיקה על מועד הבדיקה ומיקומה לפחות 24 שעות מראש.
5האם התרגשות יתרה עלולה להשפיע על בדיקת הפוליגרף?
התרגשות של נבדק הינה דבר טבעי לחלוטין ועל הבודק לזהות את ההתרגשויות לנטרלם ולסננם מתוך תוצאות האמת.
6היכן מבוצעת בדיקת הפוליגרף?
בדיקת פוליגרף נערכת בדרך כלל במכון פוליגרף המותאם סביבתית לעריכת בדיקה ומנוטרל מכל הפרעות רעש ורקע. יחד עם זאת לעיתים תבוצע הבדיקה אצל מזמין הבדיקה (מפעלים, חברות גדולות, וכדומה). כאשר יש מספר גדול של נבדקים, ניתן להגיע למקום העבודה ובתיאום עם המזמין להמציא חדר העונה על התנאים הדרושים.
7האם בזמן הבדיקה יהיה נוכח בחדר אדם נוסף מלבד הבודק והנבדק?
לא!! בדיקת פוליגרף נערכת בחדר סגור ללא נוכחות איש מלבד הבודק והנבדק במקרים יוצאי דופן בהם יש צורך בהם יש צורך במתורגמן, או בסיוע לבעלי מוגבלויות תותר נוכחותו של אדם נוסף.
8תוך כמה זמן מקבלים את תוצאות הבדיקה?
לאחר הבדיקה יבוצע תהליך של פיענוח הבדיקה, תהליך הנמשך עד שעתיים ובסיומו מופק דו"ח בדיקה מסודר ומפורט הנמסר אך ורק למזמין הבדיקה. תוך 12 שעות ממועד סיום הבדיקה.
9האם טיפול תרופתי יכול לפגוע בתקפות הבדיקה?
ישנן תרופות העשויות להשפיע על תגובות הנבדק ולכן יש לדווח לבודק אם ואלו תרופות ניטלו ב-48 השעות האחרונות בכדי לקבוע האם ניתן לערוך את הבדיקה.

פנו אלינו עוד היום ונקבע מועד לבדיקה חייגו - 054-7891545

מלאו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם במהרה

אנחנו זמינים לכם בוואטס אפ - 054-7891545

חייג

WhatsApp chat